Nudimo obradu dostupnih satelitskih snimaka i praćenje stanja useva za tekuću poljoprivrednu sezonu. Mogućnost praćenja na svakih 5 dana. Po želji korisnika nudimo i istorijsko praćenje stanja useva na posmatranoj parceli od 1985 godine do danas ako za izabranu parcelu postoje dostupni podaci.
Satelitski snimci predstavlja veoma važnu kariku u lancu precizne poljoprivrede i njenim korišćenjem je omogućeno dobijanje tačne slike o stanju zemljišta i useva. Satelitskim snimanjem obezbeđuju se podaci različitog kvaliteta za primenu u poljoprivredi. Informacije dobijene pravilnom obradom, analizom i ekstrakcijom podataka iz satelitskih snimaka predstavljaju značajan resurs za mnoge sisteme odlučivanja u poljoprivredi.
Satelitski snimci su korisni i za proučavanje tipova vegetacije. Na osnovu njih se može utvrditi stanje vegetacije, zdravstveno stanje, bolest ili aero/zemljišno zagađenje. Uz pomoć multispektralnih snimaka moguće je prikupiti veliku količinu podataka o poljoprivrednim kulturama. Može se izvršiti identifikacija poljoprivrednih kultura, detekcija područja ugroženih različitim nepogodama kao i praćenje stanja biljaka (udeo bolesnih biljaka).
Uz pomoć vegetacionih indeksa (NDVI, TNDVI, GNDVI, EVI, GLI,…) koji se dobijaju iz satelitskih snimaka, određujemo prostorne i vremenske promene na vašoj parceli na sezonskoj i višegodišnjoj osnovi. Vršimo procene različitih biofizičkih parametara biljaka, kao što je indeks površine lista, procenat zelene površine, količina biomase. Vegetacioni indeksi su korisni u otkrivanju svake vrste promene vegetacije, bez obzira na vrstu promene. To može biti promena u biofizičkim parametrima, sastavu redova, stresu, korišćenju zemljišta ili kombinacija promena.